Kloubní výživa

FlexiFit_2 (Small)Kloubní výživa je označení pro produkty, které obsahují látky důležité pro stavbu a správnou funkci kloubů  a především kloubní chrupavky.

S věkem nebo následkem úrazů dochází k postupnému úbytk u kloubní chrupavky, následkem čehož klouby bolí a jsou hůře pohyblivé. Nejčastější onemocnění kloubů je artróza. Nemoc, která postihuje až 70% lidí po padesátce. Ovšem velmi časté jsou problémy s klouby již u třicátníků.

Výživa kloubů se nabízí většinou pro seniory nebo specializovaná kloubní výživa pro sportovce. Kloubní výživa (většinou jde o přírodní přípravky na klouby, ale lidé je mylně označují za léky na klouby)  jsou určeny k dlouhodobému užívání.

Dobrá kloubní výživa musí obsahovat velké množství „základních chondroprotektiv“ (především glukosamin a chondroitin). Jsou to látky podporující obnovu kloubní chrupavky. Špičková kloubní výživa nabízí většinou i něco navíc.

Kolagen

Slovo kolagen vzniklo spojením dvou latinských slov: „cola”, česky klíh a „genno”, což znamená rodit či tvořit. Kolagen tedy znamená „klihotvorný”. Toto označení vystihuje funkci kolagenu. Je to bílkovina, která „klíží“, „tmelí“ buněčné prvky a formuje z nich tkáně a orgány.

Proč je kolagen nezbytný?

Kolagen se vyskytuje ve všech orgánech, kde slouží jako substance spojující buňky. Kolagenová vlákna jsou zabudována do stavebních prvků orgánů, kde představují komplikované struktury membrán, jako jsou pobřišnice, pohrudnice, osrdečník a také orgánů jako jsou: srdce, ledviny, plíce, játra, cévy, kosti, zrakový orgán a samozřejmě pokožka.

Kolagen je v organismu nejdůležitější bílkovinou, protože představuje 30 % celkového množství lidských bílkovin a 70 % množství kožních bílkovin.

Po pětadvacátém roce života organismus ztrácí schopnost obnovovat přírodní kolagen. Zásoby kolagenu se věkem snižují a tvrdnou. Nedostatek kolagenu se projevuje rychlejším stárnutím pokožky, ochablostí svalů, vaziv a šlach, zvýšeným rizikem osteoporózy a všeobecně oslabením pojivových tkání ‑ pokožka ztrácí elasticitu, stává se slabší, méně pružnou a pevnou.

Objevují se vrásky, celulitida, suchá kůže, nehty a vlasy ztrácejí lesk, začíná neodvratný proces stárnutí. Je však možné jej zpomalit, zabrzdit a dokonce i odvrátit!

Jak kolagen získat zpět?

FlexiFit_1 (Small)Existují jen dva způsoby: z potravy nebo z doplňků stravy. Protože je kolagen součástí vazivových a pojivových tkání, můžeme ho získat konzumací prorostlého masa, chrupavek a kůže. Ale to asi nezní jako gurmánský zážitek. Ve spojení se současnou racionální stravou, ve které je přirozený obsah kolagenu téměř nulový, je proto nedostatek této bílkoviny problémem mnoha lidí.

 

Nízký přísun kolagenu se může projevit různými způsoby – často se drolí zuby, kůže je povislá a šupinatá, obličej vrásčitý a strhaný, nehty jsou slabé a lámou se, klouby bolí, kosti řídnou.

Kolagen se dá naštěstí velmi snadno do těla doplnit. Buďto v podobě výživných krémů, které kolagen obsahují, anebo vnitřně, nově v podobě tablet nebo prášku. Dosud byla tato látka nejvíce používána ve formě injekcí či krémů.

Díky objevu vědců, kteří prokázali vstřebatelnost koleganu prostřednictvím trávicího traktu Vám nyní můžete nabídnout přípravek FlexiFit ve formě prášku.

Upozornění:

Není určeno pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy. Není vhodné užívat při známé přecitlivělosti na některou ze složek produktu, při známé přecitlivělosti nebo alergii na mořské korýše. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu a temnu v teplotě do 25 °C. Ukládejte mimo dosah dětí. Bez obsahu laktózy a bez lepku.

Užívání přípravku FlexiFit

Doporučená dávka je 2 až 3 kávové lžičky denně (doporučujeme rozpustit v kávě, nebo čaji), děti od 12 let 1 kávová lžička denně. Určeno k dlouhodobému užívání, užívejte nejlépe s jídlem nebo po jídle. Dostatečně zapijte.

Vývoj produktu byl postaven na nejnovějších informacích z vědeckých výzkumů a klinických studií.